Free cookie consent management tool by TermsFeed

Necháváte čistit klimatizaci až ve chvíli, kdy nepříjemně zavání? Nebo v okamžiku, kdy už ani pořádně nefouká? To není zrovna správně. Údržba klimatizace v autě je pravidelným rituálem pro každého, kdo své auto miluje, i pro toho, kdo rád dýchá čerstvý vzduch bez alergenů, prachu a bakterií. Pokud navštěvujete naše detailingové centrum pravidelně, naši specialisté se vás s příchodem jara zeptají: „A klimatizaci jsme už čistili?“ Na jaře je totiž ten správný čas. Slunné počasí a příjemný čerstvý vzduch k takové očistě klimatizace přímo vybízí.

Roky nečištěný kabinový filtr je ráj pro alergeny

Řadu z nás sužují nejrůznější alergie. A koho trápí pyly, ví, že s jarem začíná hlavní sezóna. Pokud se nestaráte o klimatizaci a nenecháváte měnit kabinové filtry, jen přiléváte olej do ohně. Roky nečištěný filtr je zdrojem alergenů. Vzpomeňte si na covidovou pandemii – i respirátor se musel měnit, že? Ideálně po jednom použití. Stejné je to u filtru v autě. Nemusíte ho měnit po jednom použití, ale pravidelně ano. Máme pro vás tip: Udělejte si z čištění klimatizace stejný zvyk jako z výměny oleje.

Proč na jaře? Asi takto – hlavní je klimatizaci čistit. Pokud ho provedete na jaře, v létě, na podzim nebo v zimě, dáváme palec nahoru. Jaro ale k čištění klimatizace vybízí. Přes zimu se klimatizace méně využívá, to samozřejmě přispívá k tomu, že se v ní leccos usadí. Přes klimatizaci se filtrují viry, bakterie, smog, špína, pyl a další nepěkné záležitosti. Ty nemizí. Naopak. Zůstávají v potrubí ventilace a bují.

Bakterie a zápach místo jarního vánku? Kdy je čas vyčistit klimatizaci?

Pokud si na jaře, jakmile se oteplí, zapnete klimatizaci, vyvalí se na vás, kromě jarního vánku, i bakterie, mikroskopické prachové částice, plísně a zápach. Pokud za volant usedáte s železnou pravidelností, může vám zanedbaná péče o klimatizaci přivodit bolesti hlavy, záněty dýchacích cest nebo nadměrnou únavu.

To-do-list: čištění klimatizace + výměna filtru

čištění klimatizace Plzeň

Jak se těchto „neřádů“ zbavit? Pomůže čištění klimatizace. Naši specialisté mají k ruce profesionální spreje, které zlikvidují viry, bakterie, plísně a výše zmíněné potvůrky, které se skrývají ve vnitřním okruhu klimatizace vašeho auta. Ale to není vše.

Kabinový filtr měňte jednou ročně. Chrání vás předtím, aby se nečistoty z venku dostávaly do interiéru. A je to s ním stejné jako s tím „proticovidovým“ respirátorem. Pokud ho nenecháte vyměnit, svoji funkci neplní a bují v něm bakterie, plísně aj. O tom už byla řeč.

 

Ozón vyčistí nejen klimatizaci, ale i celý interiér vozu – bakterie nemají šanci!

Co dál? Opravdový luxus je čištění ozónem. A když říkáme luxus, nemyslíme tím z finančního hlediska, ale z hlediska pocitu z pobytu v autě. Jedním slovem nádhera. Čištění ozónem je nejúčinnější způsob, jak vyčistit nejen klimatizaci, ale i celý interiér vozidla. A k čemu je to dobré? Ozón se používá i k dezinfekci ve zdravotnictví. Pod jeho supersilou nepřežije žádný vir ani bakterie. Jelikož se jedná o plyn, pronikne úplně všude a žádná „breberka“ se před ním neuchrání. Vaše auto po něm bude doslova vonět čistotou! Po chřipkové zimě je čištění ozónem úžasnou záležitostí, kterou doporučujeme všemi deseti!

Přivítejte i ve svém vozu svěží jarní vánek a nechte si od našich specialistů pečlivě vyčistit klimatizaci. Právě na jaře je ten správný čas.

Detailing interiéru: Čištění a ochrana kožených a textilních povrchů

Dejte interiéru vašeho vozu správnou péči! Čištění a ochrana kožených a textilních povrchů vyžaduje speciální údržbu.

Letní údržba auta: Co byste neměli zanedbat

Připravte svůj vůz na letní sezónu! Zjistěte, jak správně udržovat auto v létě, od kontroly chladicího systému, po ošetření laku.

Jak oživit staré a zašlé plasty na autě?

Jak oživit staré a zašlé plasty na autě? Existuje několik technik, jak udržet váš vůz stále jako nový. Přečtěte si náš nový článek!

Zelená karta nově v mobilu i v Evropě! V České republice již nebude potřeba!

Přečtěte si o digitalizaci zelené (bílé) karty. Od příštího roku již nebudou muset mít řidiči při cestě do zahraničí doklad fyzicky u sebe.

Jak efektivně vyčistit okopané sedačky v autě

Přečtěte si tipy a triky, jak vyčistit okopané sedačky ve vašem vozidle. Článek nabízí praktické rady a výhody profesionálního čištění.