fbpx

Necháváte čistit klimatizaci až ve chvíli, kdy nepříjemně zavání? Nebo v okamžiku, kdy už ani pořádně nefouká? To není zrovna správně. Údržba klimatizace v autě je pravidelným rituálem pro každého, kdo své auto miluje, i pro toho, kdo rád dýchá čerstvý vzduch bez alergenů, prachu a bakterií. Pokud navštěvujete naše detailingové centrum pravidelně, naši specialisté se vás s příchodem jara zeptají: „A klimatizaci jsme už čistili?“ Na jaře je totiž ten správný čas. Slunné počasí a příjemný čerstvý vzduch k takové očistě klimatizace přímo vybízí.

Roky nečištěný kabinový filtr je ráj pro alergeny

Řadu z nás sužují nejrůznější alergie. A koho trápí pyly, ví, že s jarem začíná hlavní sezóna. Pokud se nestaráte o klimatizaci a nenecháváte měnit kabinové filtry, jen přiléváte olej do ohně. Roky nečištěný filtr je zdrojem alergenů. Vzpomeňte si na covidovou pandemii – i respirátor se musel měnit, že? Ideálně po jednom použití. Stejné je to u filtru v autě. Nemusíte ho měnit po jednom použití, ale pravidelně ano. Máme pro vás tip: Udělejte si z čištění klimatizace stejný zvyk jako z výměny oleje.

Proč na jaře? Asi takto – hlavní je klimatizaci čistit. Pokud ho provedete na jaře, v létě, na podzim nebo v zimě, dáváme palec nahoru. Jaro ale k čištění klimatizace vybízí. Přes zimu se klimatizace méně využívá, to samozřejmě přispívá k tomu, že se v ní leccos usadí. Přes klimatizaci se filtrují viry, bakterie, smog, špína, pyl a další nepěkné záležitosti. Ty nemizí. Naopak. Zůstávají v potrubí ventilace a bují.

Bakterie a zápach místo jarního vánku? Kdy je čas vyčistit klimatizaci?

Pokud si na jaře, jakmile se oteplí, zapnete klimatizaci, vyvalí se na vás, kromě jarního vánku, i bakterie, mikroskopické prachové částice, plísně a zápach. Pokud za volant usedáte s železnou pravidelností, může vám zanedbaná péče o klimatizaci přivodit bolesti hlavy, záněty dýchacích cest nebo nadměrnou únavu.

To-do-list: čištění klimatizace + výměna filtru

čištění klimatizace Plzeň

Jak se těchto „neřádů“ zbavit? Pomůže čištění klimatizace. Naši specialisté mají k ruce profesionální spreje, které zlikvidují viry, bakterie, plísně a výše zmíněné potvůrky, které se skrývají ve vnitřním okruhu klimatizace vašeho auta. Ale to není vše.

Kabinový filtr měňte jednou ročně. Chrání vás předtím, aby se nečistoty z venku dostávaly do interiéru. A je to s ním stejné jako s tím „proticovidovým“ respirátorem. Pokud ho nenecháte vyměnit, svoji funkci neplní a bují v něm bakterie, plísně aj. O tom už byla řeč.

 

Ozón vyčistí nejen klimatizaci, ale i celý interiér vozu – bakterie nemají šanci!

Co dál? Opravdový luxus je čištění ozónem. A když říkáme luxus, nemyslíme tím z finančního hlediska, ale z hlediska pocitu z pobytu v autě. Jedním slovem nádhera. Čištění ozónem je nejúčinnější způsob, jak vyčistit nejen klimatizaci, ale i celý interiér vozidla. A k čemu je to dobré? Ozón se používá i k dezinfekci ve zdravotnictví. Pod jeho supersilou nepřežije žádný vir ani bakterie. Jelikož se jedná o plyn, pronikne úplně všude a žádná „breberka“ se před ním neuchrání. Vaše auto po něm bude doslova vonět čistotou! Po chřipkové zimě je čištění ozónem úžasnou záležitostí, kterou doporučujeme všemi deseti!

Přivítejte i ve svém vozu svěží jarní vánek a nechte si od našich specialistů pečlivě vyčistit klimatizaci. Právě na jaře je ten správný čas.

Přimrzající těsnění na autě: proč o něj pečovat a jak?

Připravte gumová těsnění u auta na zimu pomocí speciálních prostředků. Jen tak předejdete vzniku škod s nepříjemnými následky.

Jak se zbavit nevzhledných škrábanců pod klikou?

Škrábance na laku pod klikami kazí dojem z auta a bohužel nejde jen o estetiku. Můžete je ale rozleštit nebo se s tím obrátit na nás.

Polétavá rez to dokáže autu pěkně zavařit. Kde se bere a jak se jí zbavit?

Polétavá rez je nenápadný záškodník, kterého nesmíte nechat nabrat na síle. Jakmile se tak totiž stane, máte pořádný problém.

Rakousko: Ráj pro automobilové nadšence

Vezměte svůj vůz na pořádný výlet po rakouských horských cestách a zažijte na vlastní kůži RÁJ pro automobilový nadšence!

Otázka zní: koupit nové auto, nebo ojetinu?

Při nákupu auta je jedním z největších rozhodnutí, zda si pořídit vůz nový nebo ojetý. Obě možnosti mají své výhody a nevýhody. I tak platí, že každý z nás je jiný a má jiné priority a od toho se vše odvíjí. My si ale řekli, že pro vás shrneme všechny důležité body,...