fbpx

Pravidla údržby keramické ochrany karoserie

Pro maximální účinnost ochranného štítu

Rozhodli jste se aplikovat ochranný štít laku, který zároveň zvýrazní krásu vašeho vozu? Jistě vás k tomuto kroku přesvědčily mnohé výhody.

Keramická ochrana totiž zvyšuje povrchovou ochranu laku proti oděru a agresivním nečistotám, chrání lak před UV zářením a pomáhá zachovat sytost a krásu daného barevného odstínu.

Pozor! Tato Investice se vám vrátí pouze v případě dodržování doporučené péče a pravidelné aplikace křemíkové vrstvy, která odpuzuje vodu a jiné částečky. Jedině tak je totiž možné zajistit maximální účinnost ochranného štítu a zamezit jeho zbytečnému narušení a poškození.

Jak se o keramickou ochranu správně starat?

1. Šetrné a důkladné ruční mytí každý týden.
Jemné a skutečně detailní mytí správnými přípravky a s odpovídajícími pomůckami je přesně to pravé nejen pro keramickou ochranu, ale také pro váš vůz.

2. Kartáčovým myčkám se obloukem vyhněte!
Drsné kartáče poškrábou a narušují ochrannou vrstvu keramiky a obecně také rozhodně nesvědčí ani laku vašeho auta.

3. Alespoň 1x za 3 měsíce aplikujte vyživení křemíkové vrstvy.
V závislosti na ročním období, venkovním podmínkám, nájezdu km a typu péče o vašeho miláčka je důležité provádět vyživení. Čím náročnější je provoz, tím se doba mezi vyživením zkracuje.

4. Okamžité odstranění agresivního znečištění.
Níže se dozvíte o dalších nástrahách, které číhají na vašeho krasavce.

Mercedes benz G27

Kromě nesprávného mytí představují jisté riziko i další faktory. V zimním období je to například i obyčejné ometání sněhu a samozřejmě všudypřítomná posypová sůl. Pokud k odstranění nánosu sněhu před jízdou používáte klasický smetáček, mějte se na pozoru. Jeho drsné umělé štětiny mohou mít stejný účinek, jako zmíněné kartáče v automyčkách a mohou poškrábat vrstvu keramického štítu. Existuje ale velmi snadná pomoc. Smetáček jednoduše opatřete návlekem z hadříku z mikrovlákna, nebo rukavicí. Co se týká posypové soli, tak každý správný motorista ví, že na celou karoserii vozu působí velmi agresivně. Chcete-li předejít narušení keramického štítu, je třeba zkrátit intervaly mezi jednotlivým mytím a odstraňovat nánosy soli co nejdříve.

Nebezpečí ale nečíhá pouze během zimních měsíců. V létě na sebe rizika ohrožení účinnosti keramického štítu berou podobu agresivnějších nečistot, jako jsou například mouchy a ptačí trus. Těmto nepříjemnostem se bohužel asi nikdo nemá šanci vyhnout. Snažte se proto alespoň nečistoty rychle a šetrně odstranit jemným hadříkem a trochou vlažné vody. Tím to ovšem nekončí. Léto – to jsou vysoké teploty a neúprosné sluneční paprsky. Výsledkem, a to i pokud máte štěstí a najdete místo ve stínu, je rozpálená každičká část vozu. Chystáte-li se v takovém případě na mytí vozu, rozhodně se vyhněte studené vodě. Velký teplotní kontrast tvořený až desítkami stupňů není pro váš lak a ani keramický štít úplně to pravé.

Možná se vám může zdát, že pravidel pro správnou péči o keramickou ochranu je více než dost. I pokud by tomu tak skutečně bylo, jedno je jasné – keramická ochrana vám všechnu péči mnohonásobně oplatí.

Pohled na nablískaného krasavce je k nezaplacení! Kreamická ochrana napomůže k tomu, že i po letech bude vypadat stejně báječně, jako když jste si jej přivezli z autosalonu.

Stojí to nějaký ten čas a nějaké to úsilí.

Čas a chuť se vám nedostává? Nevadí, svěřte svého miláčka odborníkům našeho detailingového centra a my se o něj postaráme s odpovídající péčí ZaVás.

Vsaďte na jistotu dokonalého výsledku, dlouhé životnosti keramické ochrany karoserie i ušetření nemalého množství času, který můžete věnovat rodině nebo dalšímu dobrodružství se svým vozem.

Shrnutí zásad základní doporučené péče:

  • Aplikace vyživení každé 3 měsíce
  • Ruční mytí nejlépe jednou týdně
  • Rychlé a šetrné odstranění agresivních nečistot
  • Omývání soli v zimě
  • Měkké nástroje na ometání sněhu

Tak neváhejte a objednejte se do našeho detailingového centra ještě dnes na profesionální ruční mytí nebo na vyživení křemíkové vrstvy. S námi je výsledek vždycky perfektní, a to do každičkého detailu!

Kontakty

Zavolejte nebo napište

  +420 607 668 008

 chceme@detailingzavas.cz

Přijeďte se na nás podívat

 Domažlická 1135/119, 318 00 Plzeň

Nebo se nám ozvěte přes tento formulář