Free cookie consent management tool by TermsFeed

Pravidla údržby keramické ochrany karoserie

Pro maximální účinnost ochranného štítu

Rozhodli jste se aplikovat ochranný štít laku, který zároveň zvýrazní krásu vašeho vozu? Jistě vás k tomuto kroku přesvědčily mnohé výhody.

Keramická ochrana totiž zvyšuje povrchovou ochranu laku proti oděru a agresivním nečistotám, chrání lak před UV zářením a pomáhá zachovat sytost a krásu daného barevného odstínu.

Pozor! Tato Investice se vám vrátí pouze v případě dodržování doporučené péče a pravidelné aplikace křemíkové vrstvy, která odpuzuje vodu a jiné částečky. Jedině tak je totiž možné zajistit maximální účinnost ochranného štítu a zamezit jeho zbytečnému narušení a poškození.

Jak se o keramickou ochranu správně starat?

1. Šetrné a důkladné ruční mytí každý týden.
Jemné a skutečně detailní mytí správnými přípravky a s odpovídajícími pomůckami je přesně to pravé nejen pro keramickou ochranu, ale také pro váš vůz.

2. Kartáčovým myčkám se obloukem vyhněte!
Drsné kartáče poškrábou a narušují ochrannou vrstvu keramiky a obecně také rozhodně nesvědčí ani laku vašeho auta.

3. Alespoň 1x za 3 měsíce aplikujte vyživení křemíkové vrstvy.
V závislosti na ročním období, venkovním podmínkám, nájezdu km a typu péče o vašeho miláčka je důležité provádět vyživení. Čím náročnější je provoz, tím se doba mezi vyživením zkracuje.

4. Okamžité odstranění agresivního znečištění.
Níže se dozvíte o dalších nástrahách, které číhají na vašeho krasavce.

Mercedes benz G27

Kromě nesprávného mytí představují jisté riziko i další faktory. V zimním období je to například i obyčejné ometání sněhu a samozřejmě všudypřítomná posypová sůl. Pokud k odstranění nánosu sněhu před jízdou používáte klasický smetáček, mějte se na pozoru. Jeho drsné umělé štětiny mohou mít stejný účinek, jako zmíněné kartáče v automyčkách a mohou poškrábat vrstvu keramického štítu. Existuje ale velmi snadná pomoc. Smetáček jednoduše opatřete návlekem z hadříku z mikrovlákna, nebo rukavicí. Co se týká posypové soli, tak každý správný motorista ví, že na celou karoserii vozu působí velmi agresivně. Chcete-li předejít narušení keramického štítu, je třeba zkrátit intervaly mezi jednotlivým mytím a odstraňovat nánosy soli co nejdříve.

Nebezpečí ale nečíhá pouze během zimních měsíců. V létě na sebe rizika ohrožení účinnosti keramického štítu berou podobu agresivnějších nečistot, jako jsou například mouchy a ptačí trus. Těmto nepříjemnostem se bohužel asi nikdo nemá šanci vyhnout. Snažte se proto alespoň nečistoty rychle a šetrně odstranit jemným hadříkem a trochou vlažné vody. Tím to ovšem nekončí. Léto – to jsou vysoké teploty a neúprosné sluneční paprsky. Výsledkem, a to i pokud máte štěstí a najdete místo ve stínu, je rozpálená každičká část vozu. Chystáte-li se v takovém případě na mytí vozu, rozhodně se vyhněte studené vodě. Velký teplotní kontrast tvořený až desítkami stupňů není pro váš lak a ani keramický štít úplně to pravé.

Možná se vám může zdát, že pravidel pro správnou péči o keramickou ochranu je více než dost. I pokud by tomu tak skutečně bylo, jedno je jasné – keramická ochrana vám všechnu péči mnohonásobně oplatí.

Pohled na nablískaného krasavce je k nezaplacení! Kreamická ochrana napomůže k tomu, že i po letech bude vypadat stejně báječně, jako když jste si jej přivezli z autosalonu.

Stojí to nějaký ten čas a nějaké to úsilí.

Čas a chuť se vám nedostává? Nevadí, svěřte svého miláčka odborníkům našeho detailingového centra a my se o něj postaráme s odpovídající péčí ZaVás.

Vsaďte na jistotu dokonalého výsledku, dlouhé životnosti keramické ochrany karoserie i ušetření nemalého množství času, který můžete věnovat rodině nebo dalšímu dobrodružství se svým vozem.

Shrnutí zásad základní doporučené péče:

  • Aplikace vyživení každé 3 měsíce
  • Ruční mytí nejlépe jednou týdně
  • Rychlé a šetrné odstranění agresivních nečistot
  • Omývání soli v zimě
  • Měkké nástroje na ometání sněhu

Tak neváhejte a objednejte se do našeho detailingového centra ještě dnes na profesionální ruční mytí nebo na vyživení křemíkové vrstvy. S námi je výsledek vždycky perfektní, a to do každičkého detailu!

Kontakty

Zavolejte nebo napište

  +420 607 668 008

 chceme@detailingzavas.cz

Přijeďte se na nás podívat

 Domažlická 1135/119, 318 00 Plzeň

Nebo se nám ozvěte přes tento formulář