Free cookie consent management tool by TermsFeed

Co je to detailing? 

Samotný název “detailing” neznalému oku napoví, ale moc toho neprozradí. 

Ve své nejjednodušší podstatě detailing znamená důkladné vyčištění vašeho vozu, od střechy po kola, zvenčí i zevnitř, za použití specializovaných nástrojů a kosmetiky. Kvalita detailingu pak můžeme posoudit podle toho, jak dlouho vydrží čisté a chráněné.
Když už teď máme tu “oficiální definici” z cesty, podívejme se ale na detailing z jiného hlediska, z pohledu nadšence, pro nějž je více než službou, je radostí a příležitostí se neustále vzdělávat.

Detailing provozuje v podstatě každý, kdo se rád zaměřuje na maličkosti a v jejich vyčištění vidí smysl a radost. Můžete si vyhradit víkend a strávit ho v garáži, kde svůj vůz umyjete, navoskujete, naimpregnujete, vyčistíte prostor motoru a interiér, přitom si všímáte každého zákoutí, každé skulinky. Vybavujete si tu radost, kdy jste v ruce poprvé drželi klíčky od vlastního vozidla, a při každém odemknutí dveří jste cítili to vnitřní nadšení, do doby, dokud tento pocit nezevšedněl?
Detailing je způsob, jak zaručit, aby toto nadšení nezmizelo. Abyste pokaždé, kdy pohledem přejedete naleštěný lak svého vozu, pocítili tu jiskřičku hrdosti. Abyste se v momentě, kdy sednete do čisté sedačky a uchopíte volant do ruky, mohli spokojeně nadechnout voňavého vzduchu bez bakterií. A dnešní doba nabízí spoustu možností, jak podobného pocitu dosáhnout, pokud vás zrovna neláká strávit víkend v garáži. 

Od toho jsou tu profesionální detailingové centra. Ve své ideální podobě je to seskupení lidí, z nichž každý chová k autům stejnou lásku a nadšení, každý z nich má šikovné ruce a rozumí jiné oblasti. Někdo perfektně ovládá znalost materiálů a údržby interiéru, stejně tak ví, jakou chemii na daný materiál použít. Další ovládá grify, kterými rozleštit a navoskovat lak na autě. A pak je zde osoba, která zvládá logistické záležitosti a díky které víte, kdy auto přivézt, která je vám schopna vysvětlit, co přesně proběhlo a s úsměvem vám předá klíčky – protože ví, že od nich vaše auto odjíždí lepší než nové.
A protože to vše dělají z upřímného nadšení k autům, znamená to, že se vám nesnaží prodat tu nejdražší chemii, službu a kosmetiku za každou cenu. Právě naopak. Podstatou detailingu je určit, jakou péči dané vozidlo potřebuje a jakou kosmetikou je nejvhodnější ho ošetřit. Určit, který přípravek nejlépe zafunguje jako ochrana před vnějšími elementy. V neposlední řadě také detailing zvyšuje hodnotu auta – pro případ, že byste svého miláčka na čtyřech kolech chtěli prodat dál. 

Narozdíl od obyčejné myčky se vám v detailingu dostane služeb, zaměřených přímo na vás a vaše auto. Je to způsob, jak vyzdvihnout jeho originální krásu a charakter. Pro nadšence je to možnost, jak si rozšířit povědomí o nejrůznějších materiálech a péče o ně.
My nadšenci jsme a detailing je tak pro nás radostí, o kterou se rádi dělíme. Věříme, že si váš vůz zaslouží tu nejlepší péči o každý jeho detail. Přijeďte se přesvědčit.