Free cookie consent management tool by TermsFeed

Jste nadšenci do aut a své auto si chráníte jako oko v hlavě? V zimě je váš nepřítel jasný – sníh a posypová sůl. V létě je svět ale hned veselejší. Silnice jsou čisté, na vyjížďku se dá vyrazit jen v tričku a kraťasech, dá se jezdit za památkami i za vyhlášenými zájezdními hospůdkami, nebo jen tak – bez cíle, s jediným úmyslem užít si cestu a hezké počasí. Všechno ale není tak růžové, jak se zdá…

Léto = více hmyzu nejen ve vzduchu, ale i na karoserii

Cestování za tropických teplot není vždycky med. Kromě toho, že je ve vašem autě horko k padnutí a na rozpálený volant se nedá skoro sáhnout, znamená léto i výrazně vyšší koncentraci hmyzu ve vzduchu. Jakmile trochu více sešlápnete plyn, hned máte karoserii posetou muškami. Co s tím? A proč s mytím nepočkat?

Hmyz je každoroční noční můrou všech řidičů. V ideálním případě byste ho z karoserie měli odstranit co nejdříve. Pozůstatky hmyzu v kombinaci s přímými slunečními paprsky dokážou na vašem autě rozpoutat hotové peklo. Čím déle necháte ďábelský koktejl na laku karoserii působit, tím více škod napáchá.

Keramická ochrana laku a leštění auta BMW X5 detail světlometu

Po delší jízdě smyjte nečistoty wapkou

Dřív než zaparkujete po delší cestě před domem, zajeďte do automyčky. Buď na profesionální ruční mytí aut nebo alespoň na wapku. Tlak vody je lepší než seškrabávání zaschlého hmyzu nehtem nebo hrubou houbičkou. Rychlý oplach hned po příjezdu vám ušetří do budoucna mnoho starostí. Zaschlý hmyz a sluníčko zanechají na laku vašeho auta nevzhledné krátery.

Chraňte auto před hmyzem – pomůže voskování nebo keramická ochrana

To nejlepší, co můžete pro svůj vůz udělat, je ho preventivně chránit. Jednou z možností je voskování karoserie. Navoskovaný povrch odpuzuje nečistoty a vrchní vrstva laku je chráněná před ulpíváním hmyzu, pryskyřic i pylu z rostlin. Účinnější bariérou, která karoserii velmi spolehlivě chrání po celou sezónu, je keramická ochrana aut. Zvyšuje mechanickou odolnost laku a zajišťuje mu nadstandardně vysoký stupeň ochrany.

Nezoufejte – poškozený lak se dá rozleštit

Pokud už byly škody napáchány a lak vašeho auta není tak v kondici, jako býval, je čas na renovaci. Nebojte se, nic není ztraceno. Profesionální detaileři se dokáží při leštění karoserie zbavit 100 % defektů laku vozu – krátery po zaschlém hmyzu tedy nejsou žádný problém.

Chtěli byste dát svému vozu nový lesk a ochránit ho před všudypřítomným hmyzem? Navštivte nás ve všední dny v našem detailingovém centru – Domažlická 1135/119, 318 00 Plzeň.