fbpx

Mercedes Benz třídy G je ikonou terénu již desítky let. I my jsme po důkladném prozkoumání všech jeho detailů objevili jeho opěvovanou genialitu. Práce na karoserii se nejprve zdála jako procházka růžovou zahradou, díky ostrým lámaným křivkám a řadě různých výstupků tomu ale bylo právě naopak. Členitost a detaily vozidla si vyžádaly téměř padesát hodin práce, této výzvy jsme se ale rádi chopili a jsme pyšní na to, že tento nový kousek zavítal i k nám. 

Postup péče o exteriér

Naprostou většinu času jsme strávili na exteriéru vozidla. Vůz měl sice najeto “pouhých” 2500 km, ale drobné známky provozu zde byly znatelné. Na laku se vlivem UV záření vytvořil lehký šedý film, viditelné byly také drobné vlásečnicové škrábance. 

  • Na omytí jsme nejprve použili aktivní pěnu, lehce kyselou. Ta posloužila jako dobrý základ před dekontaminací. 
  • Základem bylo také odstranění zbytků hmyzu z karoserie a brzdného prachu z disků kol. 
  • Než jsme se pustili do leštění karoserie, ještě jsme ji chemicky dekontaminovali od asfaltových stop a poletavé rzi. 
  • Následovalo oblepování plastových a gumových částí světel, oken a dalších. Na tuto parádu padlo sedm kusů lepící pásky 🙂
  • Poté přišlo na řadu samotné leštění karoserie. V jednom kroku jsme odstranili všechny nedokonalosti, které zde neměly co dělat. Závěrem jsme karoserii ošetřili finišovací pastou, která jí dodala maximální hloubku a lesk. 
  • Po důkladné kontrole a odmaštění přišla na řadu aplikace keramické ochrany. Díky ní vůz odjížděl maximálně ochráněný a se skvostným leskem. 

Postup péče o interiér:

Krása a preciznost nového Géčka nekončí u jeho venkovních tvarů, pokračuje také do interiéru. Najdeme zde nepřeberné množství luxusních materiálů, které jsou náchylné na poškrábání. Každý detail tak vyžaduje trochu jinou péči a hlavně obrovskou šetrnost, i této výzvy jsme se ale rádi chopili. Velký důraz jsme přitom kladli na kožené sedačky. Využili jsme přitom maximální rozsah jejich polohování, abychom se dostali do každé skulinky – věnovali jsme jim spoustu času, ale výsledek stál za to. 

  • Celý interiér jsme nejprve důkladně vysáli. 
  • Pro co nejmenší styk s materiálem jsme využili kombinaci kompresoru s ultra šestrným štětečkováním.
  • Jasnou volbou pro plasty, leštěné materiály a chromy byla prémiová kosmetika značky Herrenfahrt. 
  • Na kožený materiál jsme využili široké spektrum naší oblíbené a dlouhodobě používané značky Colourlock. 

Kontakty

Zavolejte nebo napište

  +420 607 668 008

 chceme@detailingzavas.cz

Přijeďte se na nás podívat

 Domažlická 1135/119, 318 00 Plzeň

Nebo se nám ozvěte přes tento formulář