Free cookie consent management tool by TermsFeed

Keramická ochrana. V posledních letech se tato slova skloňují nejen mezi detailingovými nadšenci. Není se čemu divit – když je vám auto miláčkem a chcete mu věnovat tu nejlepší možnou péči, nic lepšího na trhu nenajdete. 

Proč tedy zvolit právě keramickou ochranu, oproti voskům a sealentům? 

Lak vozu dostává celoročně pořádně zabrat. V zimě se do něj pouští sůl, chemikálie usazené na silnicích a nečistoty, v létě naopak poletavá rez, asfalt a také pozůstatky nešťastných much. Chráněný lak je proti všem těmto vlivům podstatně odolnější a auto si tak zachová svou krásu déle, nehledě na mnohem snadnější údržbu.

 

Ze všech možných ochran je ta keramická aktuálně nejodolnější. Je to vrstva na bázi křemíku, která se aplikuje na karoserii vozu, postupně zatvrdne a zprůhlední. Její použití samozřejmě nekončí jen u laku – lze ji použít na plasty, sklo i chromy a dokonce také kůži.  

 

Co tahle vrstva dělá? V první řadě chrání. Odpuzuje nečistoty, chemikálie, sůl, chrání před mechanickým poškozením, kyselými dešti. Údržba vozu je pak také znatelně jednodušší – při lehkém znečištění stačí auto opláchnout vodou, při větším pak použít PH neutrální šampon nebo aktivní pěnu. Keramika je hydrofobní, což znamená, že odpuzuje vodu a ta z ní efektně v malých kapičkách stéká. 

 

 A v druhé řadě parádně vypadá. Vrstva o tloušťce dva až tři mikrony vytvoří na laku zrcadlový povlak. Barva laku získá obrovskou hloubku a vytváří pro oči neskutečný efekt – skoro jako byste celý automobil pokryli sklem. 

 

Největší výhodou keramické ochrany je její trvanlivost. Oproti voskům, které vydrží od tří do šesti měsíců a je nutné je pravidelně obnovovat, keramická ochrana se pohybuje od dvou let výše. U nás najdete keramiku dvouletou, pětiletou a při kombinaci s keramickým voskem se dokážeme vyšplhat až na šest a půl roku. Výsledný estetický efekt je přitom dechberoucí. Nebudeme lhát, kdykoliv u nás děláme keramiku a vůz vyvezeme na sluníčko, seběhne se půlka týmu, aby mohla obdivovat jeho lesk a neskutečnou hloubku barvy, kterou sluneční paprsky ještě zvýrazní.

 

Abychom tohoto výsledku mohli docílit, je nutné lak zakonzervovat v nejlepším možném stavu. Jakékoliv škrábance, nečistoty a poškození by bylo po použití keramiky nemožné sundat. Pozor – týká se to i úplně nových aut. Trhá to srdce, ale i ta kolikrát jezdí z linky poškrábaná. Příprava vyžaduje důkladné umytí, chemickou i mechanickou dekontaminaci a odmaštění. Pak přijde na řadu leštění – to je vždy posouzené podle konkrétního vozu. A pak už vesele můžeme nanášet. 

 

Keramická ochrana je vysoce individuální záležitost, s každým zákazníkem se tedy snažíme “ušít” leštění i ochranu na míru. Pokud váháte nad její aplikací, doražte k nám na konzultaci. Určitě vymyslíme řešení přímo pro vás.