Free cookie consent management tool by TermsFeed
Pro mnohé motoristy začíná a zároveň končí péče o pneumatiky jejich opláchnutím a následným uskladněním do garáže, kde vyčkají na svou další sezonu, případně lehkým omytím v rámci celkového mytí auta. Jen opravdu pár skutečných nadšenců, majících péči o auto jako své malé víkendové hobby, pravidelně pořizuje speciální autokosmetiku na čištění disků a ochranu pneumatik. No ale není to škoda? Je! Protože díky správnému ošetření můžete výrazně prodloužit životnost a zvýšit odolnost nejen samotných gum, ale i celých kol. Speciální ošetření pneumatik nabízíme i v našem detailingu. O jaké ošetření jde, jaké přináší výhody a proč se vyplatí právě před zimou?

Další stupeň keramické ochrany

Pokud jste někdy navštívili naše detailingové centrum jistě už víte, že keramická ochrana laku a karoserie je něco, na co rozhodně nedáme dopustit a je zároveň takovou naší specialitou a libůstkou. Nebude pro vás tedy asi velkým překvapením, že kromě klasické keramické ochrany se k nám můžete objednat i na keramické ošetření disků a pneumatik. 

 

Opravdu kvalitní pneumatiky nejsou v posledních letech zrovna levnou záležitostí a na základě současného světového vývoje ekonomiky i globálního zasažení pandemií lze očekávat, že jejich cena ještě poroste. Je důležité si také uvědomit, že kola našich automazlíčků jsou v létě a hlavně pak v zimě pod každodenním a intenzivním tlakem a musí odolávat všem silničním podmínkám a vlivům počasí, které se výrazně podepisují na jejich životnosti.

Zatímco v létě čelí hlavně UV paprskům a až téměř do běla rozpálené vozovce, v zimě na ně čeká naopak druhý teplotní extrém – tedy tuhý mráz, led a sníh. Aby toho nebylo málo, nesmíme zapomínat na pro českou zimu tolik typickou sněhovou “břečkou” s agresivní posypovou solí a ostrým štěrkem, v níž se kola koupou během zimních měsíců až příliš často. Shrnuto a podtrženo – na správné a kvalitní péči opravdu záleží. Dnes možná i mnohem víc než dřív. Jaké tedy máte možnosti?

Péče o pneumatiky pro každé auto

I když se nám daří mýtus o tom, že detailingové služby jsou jen pro luxusní, drahé a nové vozy postupně bourat, stále si spousta majitelů starších a ojetých vozů myslí, že jim detailing nemá co nabídnout. Opak je ale pravdou. Každé auto, kterého si jeho majitel cení a chce mu dát to nejlepší je u nás vítáno nejen na čištění interiéru autruční mytí, ale i na další speciální ošetření. 

Mezi zcela základní ošetření, které si zaslouží jak luxusní sporťák, tak i třeba rodinná Škoda Octavia s víc než pár tisíci naježděných kilometrů, je keramická ochrana na pneumatiky. Tato cenově velmi příznivá péče nabízí ochranu před UV zářením a znečištěním, oživuje černou barvu pneumatik a na jejich povrchu vytváří tenkou hydrofobní vrstvu. Velkou výhodou této keramické ochrany pneumatik je její výdrž. Oproti běžně dostupným a nejčastěji používaným oživovačům pneumatik s běžnou životností zhruba 7 dní, vydrží toto ošetření bez jakýchkoliv problémů 2 měsíce. Vzhledem k vlastnostem se aplikace této kosmetiky vyplatí zejména před začátkem zimy, ale rozhodně touto péčí neublížíte ani letním pneumatikám.

Extra ochrana na disky

Leckdo zapomíná na to, že kromě pneumatik dostávají poměrně dost zabrat i disky. Investovali jste u svého vozu do kvalitních, třeba hliníkových disků, které plní mimo jiné funkci designové a estetické ozdoby vozu? Obzvláště vy byste si na správné ochraně kol měli dávat záležet. A to nejen před zimou, ale celoročně. Keramická ochrana na disky představuje vrchol v současně dostupné péči o disky. Co konkrétně nabízí?

Stejně jako u ochrany pneumatik keramický štít chrání povrch disků před špínou, agresivní solí i UV zářením, zoceluje jej proti ostrým kamínkům a štěrku, zabraňuje připékání brzdového prachu, poskytuje hydrofobní a samočisticí efekt a propůjčuje disku oslnivý lesk. V létě naopak jistě oceníte zvyšenou odolnost proti vysokým teplotám až do 2000°C. Takovou třešničkou na závěr je pak výdrž ochrany, která se rovná hned 12 měsícům

Objednejte se k nám ještě dnes

Zima už nám opravdu klepe na dveře a je třeba auto na ní pořádně připravit. Keramická ochrana disků společně s keramickým ošetřením patří mezi investice do péče o auto, které se vám rozhodně brzy vrátí, a to v podobě prodloužení životnosti pneumatik a celkovém zachování krásy kol. V našem detailingovém centru na vás čekáme s otevřenou náručí, tak neváhejte a sjednejte si svůj termín ošetření vozu ještě dnes.

Vaše auto nachystáme do třeskuté zimy i plískanic do posledního detailu.