Free cookie consent management tool by TermsFeed

Jaro je oficiálně tady, rtuť teploměru taky povylezla na poměrně příjemné teploty a sluníčko už začíná pěkně hřát. Žádná zimní plískanice ani břečka už nás asi letos nečeká a to znamená jediné – přišla ta doba, kdy si naše auto zaslouží pořádnou očistnou koupačku a ošetření po zimě. Ještě než se ale vydáte do nejbližší myčky a necháte z mazlíka doslova sedřít všechny nánosy špíny, věnujte pár minut čtení. V našem dnešním článku se totiž dozvíte, proč je mnohem lepší vzít do ruky houbu a kbelík, případně auto odvézt na profi detailing, než s ním zajet do myčky.

Málo vody a hrubá síla

Před klasickými automyčkami na benzínkách se ještě před pár lety o víkendech stály dlouhé fronty. Mnozí z nás byli přesvědčení, že jen auta, která projdou mydlinkami a opleskáním obrovských kartáčů, jsou dokonale čistá a pouze v automyčkách se jim dostane té správné péče. Dokonce i ti, kteří dříve počítali namáhavé víkendové ruční “šudlání” svého moto klenotu mezi koníčky, vzali v jednu dobu v dobré víře automyčky na milost a s kelímkem špatné kávy z automatu se zařadili hrdě mezi další čekající. To vše ale už je minulost. S nástupem a rozmachem profesionálního detailingu a osvěty v kvalitní péči o exteriér i interiér vozu se fronty u benzinek a pump rozplynuly jako ranní mlha a většinou po nich není ani památky. Jde ale jen o silný a dobrý marketing, nebo je v tom něco víc?

V tomto ohledu jdou jakékoliv trendy a síla reklamy stranou a nastupují tvrdé a neprůstřelně prokazatelné argumenty. I když samozřejmě nelze všechny myčky házet do jednoho pytle, většinu z nich provází stejné problémy – málo vody, nekvalitní autokosmetika a také drsné kartáče. Takhle “svatá” trojice se po nějakém čase nemile podepsala na vzhledu a kráse každého vozu a přidělala tak vrásky ve tváři většiny majitelů, zejména pak luxusních a drahých vozů.

Šetrnější alternativa?

Pokud bychom se měli zamyslet nad tím, co stálo za popularitou klasických automyček, nalézt správnou odpověď by nebylo těžké. Čisté auto bez práce a velká úspora času s investicí jen několik málo korun je v dnešní době, kdy volný čas nemáme skoro nikdo, velkým lákadlem. Po odhalení fatálních nedostatků klasických myček zabraly jejich místo samoobslužné práškové myčky. I když jsou o něco šetrnější, přece jen nejsou úplně nejlepší alternativou pro všechny vozy. Dobře poslouží pro odstranění odolné špíny a mytí starších vozů, nicméně pokud chcete svému autu dopřát tu nejlepší péči a být k laku vozu skutečně šetrní, ruční mytí aut a použití kvalitní autokosmetiky nic nenahradí.

Špinavý versus umytý motor

Dokonale jemná péče pro každý vůz

Zlákala vás keramická ochrana karoserie, případně aplikace jiného prémiového ochranného vosku? Nebo jednoduše berete své auto nejen jako dopravní prostředek a užitkovou věc, ale jako plnohodnotného parťáka, který si za dobrou službu zaslouží tu nejlepší péči, aby vydržel co nejdéle? Ve všech těchto případech je klasické ruční mytí tou nejlepší volbou. Jemné hadříky, teplá voda a kvalitní šampón společně představují jemnou ale stále velmi efektivní sílu, která si poradí s nečistotami všech podob a nijak neohrozí krásu vašeho vozu ani efektivitu aplikované ochrany.

Keramické ochraně laku nesvědčí drsná péče. Hrubé štětiny kartáčů mohou ochrannou vrstvu narušit a tím ji také oslabit. Zejména vozy se speciálním ochranným ošetřením vysloveně vyžadují pravidelné ruční mytí za použití kvalitní kosmetiky. Zároveň pokud chcete mít jistotu, že je auto opravdu důkladně čisté ve všech záhybech a detailech karoserie, jinou možnost také nemáte. Ruční mytí má ovšem také jednu velkou nevýhodu – nejde o aktivitu na slabou půlhodinku.

Postaráme se o každý detail

Má-li být ruční mytí opravdu pečlivé a přinést výsledky, vyžaduje nejen pravidelnost a správný postup, ale také čas. Nepatříte-li mezi nadšence, kteří péčí o auto neváhají strávit třeba i celé odpoledne, ˇprotože volný čas je komoditou, které máte zatraceně málo, ale zároveň dbáte na kvalitní ošetření vozu, je tu pro vás detailingové centrum

V tom našem si opravdu dáváme záležet na každém detailu, pracujeme jen s prémiovou a vyzkoušenou kosmetikou, s níž máme dobré zkušenosti, jsme profesionálové a dokážeme náležitě pečovat o váš vůz uvnitř i vně. Objednáte-li se k nám na ruční mytí, jednoduše nebudete odjíždět nespokojeni

Poznejte jak vypadá dokonale umyté a profesionálně ošetřené auto – objednejte se k nám ještě dnes!