Free cookie consent management tool by TermsFeed

Škoda Octavia RS iV je mladší, sportovnější a dynamičtější sestrou již čtvrté generace Škody Octavie. Své ántré si měla odbýt na ženevském autosalonu, kde by jistě zaujala pohledy nadšenců, sportovců i ekologů. Příležitost se osobně představit sice díky aktuálně probíhající pandemii nedostala, vystavovatelé Škody ale využili možnost online prezentace a dali nám tak možnost potěšit alespoň naše oči. 

Proč tedy nová Octavia potěší ekology? Je to díky těm dvěma písmenkům iV – inovative vehicle. Škoda totiž přichází s hybridním plug-in pohonem na elektřinu, který dle jejich vlastních slov leží na třech hlavních pilířích – lepší řízení, každodenní praktičnost a udržitelnost. Dojezd na plně nabitou baterii je 55 kilometrů, dobití této baterie pak trvá 3,5 hodiny. A ve chvíli, kdy dojde šťáva, přichází na řadu starý dobrý dieselový nebo benzínový pohon. Nová Octavia je větší (na délku má 470 cm) a širší než její předchůdce a tak dokázala skrýt pod kapotu celých 245 koní. 

I přes své rozměry ale zůstala věrná svým starším generacím – typické prvky Octavie zůstaly zachovány, už na první pohled ale působí sportovněji a dynamičtěji. Její velikost tak poznáme především podle rozměrného kufru a také prostoru na nohy u zadních sedadel. 

V dynamickém duchu je dělaná i matná černá maska nárazníku, na kterou krásně navazují čelní světla. Vše je ostře řezané a pocit, že se jedná o sportovní auto, zachovává i černá mříž pod SPZ – jsme zvědaví, jak náročné bude její čištění.

Při pohledu z boku zaujmou zrcátka, sladěná s nárazníkem matnou černou barvou. Ta ostatně obkresluje linii střechy auta až k zadnímu spoileru, pod kterým najdeme koncovky výfuků a difuzor, v zásadě kopírující předchozí model. 

Interiér Octavie plně koresponduje s jejím exteriérem. Od otevření dveří do posazení do vozu, vše dýchá sportem, dynamikou a také pohodlností – je vidět, že Škoda nebere zpětnou vazbu svých zákazníků na lehkou váhu. Anatomická sedadla jsou v základní výbavě textilní, za příplatek je možné získat i jejich verzi z Alcantary a kůže. 

Alcantaru, neboli mikrosemiš, najdeme i na dveřích a na palubní desce. V kombinaci s klavírními plasty a imitací karbonu potěší i oko náročnějších zákazníků a milovníků designu. Z našeho pohledu je pak třeba věnovat veškerým materiálům speciální péči, aby i po letech interiér esteticky těšil. 

Octavia ovšem potěší nejen z estetického, ale i praktického hlediska. Již zavedenou klasikou je digitální přístrojový panel a infotainment. Nový je tříramenný volant čalouněný perforovanou kůží, stejně jako sedadlo, přizpůsobeno potřebám řidiče. 

Vše na Octavii je intuitivní, čisté a hladké – nabízí se až slovo minimalistické. Na její prodej si sice musíme počkat až do léta, podle všeho je ale opravdu se na co těšit. 

Kontakty

Zavolejte nebo napište

  +420 607 668 008

 chceme@detailingzavas.cz

Přijeďte se na nás podívat

 Domažlická 1135/119, 318 00 Plzeň

Nebo se nám ozvěte přes tento formulář