fbpx

Škoda Octavia RS iV je mladší, sportovnější a dynamičtější sestrou již čtvrté generace Škody Octavie. Své ántré si měla odbýt na ženevském autosalonu, kde by jistě zaujala pohledy nadšenců, sportovců i ekologů. Příležitost se osobně představit sice díky aktuálně probíhající pandemii nedostala, vystavovatelé Škody ale využili možnost online prezentace a dali nám tak možnost potěšit alespoň naše oči. 

Proč tedy nová Octavia potěší ekology? Je to díky těm dvěma písmenkům iV – inovative vehicle. Škoda totiž přichází s hybridním plug-in pohonem na elektřinu, který dle jejich vlastních slov leží na třech hlavních pilířích – lepší řízení, každodenní praktičnost a udržitelnost. Dojezd na plně nabitou baterii je 55 kilometrů, dobití této baterie pak trvá 3,5 hodiny. A ve chvíli, kdy dojde šťáva, přichází na řadu starý dobrý dieselový nebo benzínový pohon. Nová Octavia je větší (na délku má 470 cm) a širší než její předchůdce a tak dokázala skrýt pod kapotu celých 245 koní. 

I přes své rozměry ale zůstala věrná svým starším generacím – typické prvky Octavie zůstaly zachovány, už na první pohled ale působí sportovněji a dynamičtěji. Její velikost tak poznáme především podle rozměrného kufru a také prostoru na nohy u zadních sedadel. 

V dynamickém duchu je dělaná i matná černá maska nárazníku, na kterou krásně navazují čelní světla. Vše je ostře řezané a pocit, že se jedná o sportovní auto, zachovává i černá mříž pod SPZ – jsme zvědaví, jak náročné bude její čištění.

Při pohledu z boku zaujmou zrcátka, sladěná s nárazníkem matnou černou barvou. Ta ostatně obkresluje linii střechy auta až k zadnímu spoileru, pod kterým najdeme koncovky výfuků a difuzor, v zásadě kopírující předchozí model. 

Interiér Octavie plně koresponduje s jejím exteriérem. Od otevření dveří do posazení do vozu, vše dýchá sportem, dynamikou a také pohodlností – je vidět, že Škoda nebere zpětnou vazbu svých zákazníků na lehkou váhu. Anatomická sedadla jsou v základní výbavě textilní, za příplatek je možné získat i jejich verzi z Alcantary a kůže. 

Alcantaru, neboli mikrosemiš, najdeme i na dveřích a na palubní desce. V kombinaci s klavírními plasty a imitací karbonu potěší i oko náročnějších zákazníků a milovníků designu. Z našeho pohledu je pak třeba věnovat veškerým materiálům speciální péči, aby i po letech interiér esteticky těšil. 

Octavia ovšem potěší nejen z estetického, ale i praktického hlediska. Již zavedenou klasikou je digitální přístrojový panel a infotainment. Nový je tříramenný volant čalouněný perforovanou kůží, stejně jako sedadlo, přizpůsobeno potřebám řidiče. 

Vše na Octavii je intuitivní, čisté a hladké – nabízí se až slovo minimalistické. Na její prodej si sice musíme počkat až do léta, podle všeho je ale opravdu se na co těšit. 

Kontakty

Zapojte nás do příběhu vašeho vozu

Zavolejte nebo napište

  +420 607 668 008

  chceme@detailingzavas.cz

Přijeďte se na nás podívat

 Domažlická 1135/119, 318 00 Plzeň

Nebo se nám ozvěte přes tento formulář