Free cookie consent management tool by TermsFeed

Interiér auta, které na své palubě vozí pravidelně celou rodinu, případně je v každodenním tvrdém pracovním nasazení, prochází jednou velkou zatěžkávací zkouškou. Nápoje, jídlo, špína přinesená na obuvi, znečištěné pracovní oděvy i převážení domácích mazlíčků – to vše (a zdaleka to není všechno) zanechává v autě viditelné a nevzhledné stopy, u nichž se mnohdy zdá, že už s námi budou navěky. Pravdou ovšem je, že jejich odstranění je snazší, než si myslíte.

Když vysavač nestačí

Uklízíte-li si auto hlavně sami, vysavač je pravděpodobně vaším pomocníkem číslo jedna. Pokud je dostatečně výkonný, zvířecí srst, drobky, kamínky, zaschlé bahno a další špína rozhodně nemají proti sací síle a správným nástavcům žádnou šanci a snadno je odstraníte. Výsledkem je ovšem jen zdánlivě čisté auto. Proč zdánlivě? Na některé věci je přece jen vysavač krátký, a to i za předpokladu že důkladnému vysávání věnujete víc než krátkou chvilku.

Jsou nečistoty, které proud vzduchu nemá šanci z tkaniny a vláken dostat. Řeč je například o zápachu usazeném v textiliích, skvrnách od jídla či sladkých, mastných nebo výrazně zbarvených tekutin (čaj, káva apod.) zanechávajících “mapy”. Ty jednoznačně vyžadují hloubkové odstranění a speciální metodu čištění. Jak už správně tušíte, navštívit profesionální detailingové centrum je v tomto případě nevyhnutelné.

Čištění interiéru a autosedaček

Čištění interiéru aut mokrou metodou je vysoce efektivní a dokáže zatočit se zápachem i s do hloubky usazenou špínou, a to včetně i opravdu odolných skvrn. Samozřejmě jde o metodu strojového čištění s pomocí tzv. extraktoru. Tento stroj vhání do textilie roztok teplé vody a profesionálního čisticího přípravku. Tekutinu následně spolu s nečistotami vysává rychle a pod silným tlakem zpět. Jedná se o skutečně hloubkové čištění, které z vašeho auta udělá doslova čistý a voňavý pokojíček.

Nejen polité sedačky

Možná se může zdát, že tento typ čištění interiéru je vhodný pouze nebo hlavně na sedačky. Ale kdepak! Pomocí této speciální metody je možné vyčistit nejen sedačky, ale i veškeré čalouněné části včetně koberců, koberečků a obložení interiéru. Tento druh čištění interiérů aut najdete samozřejmě i u nás na detailingu. Tepování, jak se také metodě mokrého čištění říká, si můžete objednat samostatně, tak i v rámci komplexního programu čištění interiérů.

Mezi naše klienty patří majitelé rodinných vozů, terénních i těch luxusních. Zavítají k nám lidé s osobními i služebními vozy, kdy každé auto prochází jinou zátěží a úroveň znečištění je také různá. Z toho důvodu nabízí naše detailingové centrum několik programů čištění interiéru. Program Interiér 1 je určený pro mírné zašpinění způsobené běžným užíváním vozu. Interiér 2 je pro odolnější špínu a je o něco více důkladnější. Program Interiér 3 je pak tím nejkomplexnějším. Obsahuje skutečně důkladný a detailní úklid všech částí interiérů a je vhodný zejména pro odolnou špínu a výrazné znečištění. Součástí programu Interiér 3 je také tepování čalounění včetně koberečků.  

Mokré čištění interiéru aut

Strašák jménem doba schnutí

Mokré čištění v mnoha zákaznících vyvolává jednu otázku – jak je to se sušením? Po tepování sedaček, obložení ani koberečků nenásleduje žádné strojové sušení. Vše se nechá schnout volně. Proč? Textilie po tepování zůstávají totiž jen mírně vlhké a nikoliv silně “nacucané” vodou, jak si leckdo představuje. Moderní extraktory využívají na odsátí vody z materiálu silného podtlaku. Díky tomu je zbytkové množství vody jen opravdu minimální a všechny čištěné části jsou dokonale suché už v řádu několika málo hodin. Potřebujete ale přece jen mít jistotu, že sedačky a čalounění budou dokonale suché už při převzetí vozu? Našim zákazníkům nabízíme pro tyto případy možnost doschnutí sedaček ve vyhřívané garáži. Jak vidíte, na všem se dá s námi domluvit! 

A co kůže? 

Textil není jediným materiálem, který v interiérech aut vídáme. Tím druhým a o poznání luxusnějším je kůže. I když je kůže velmi odolná a vlivem běžného užívání dochází k jejímu zašpinění jen velmi málo, čas od času se nevyhne nějaká ta nehoda ani koženému interiéru. Tepování v tomto případě rozhodně není vhodnou metodou. Kožené čalounění vyžaduje šetrnou metodu čištění za použití speciálních, k tomuto účelu určeným prostředků. Nechcete-li riskovat jakékoliv poničení, doporučujeme navštívit profesionální detailing. Profesionální čištění kůže i impregnaci kůže, která slouží k vyživení a ochraně materiálu před zašpiněním, najdete i v naší nabídce služeb. Jak vidíte, na čistý interiér aut jsme prostě experti! 

Vsadíme se, že vaše auto dostalo během svátků kvůli neustálým cestám mezi příbuznými a přáteli pěkně zabrat vně i uvnitř. Co takhle sebe i autíčko trochu odměnit a nastartovat nový rok v dokonale čistém a voňavém autě? Leden je teprve na svém začátku, tak neváhejte a objednejte se k nám ještě dnes!