Free cookie consent management tool by TermsFeed

Voskování dodá karoserii nejen lesk, ale i skvělou ochranu. Protože se blíží zima, období plískanic, posolených silnic a mrazu, naši detaileři mají napilno. Svědomití řidiči nechtějí nechat nic náhodě a svá auta k nám vozí o sto šest. Voskování karoserie je před zimou ideální ochranou. V našem detailingovém centru nabízíme jak voskování přírodním karnaubským voskem, tak syntetickým voskem. Víte, jaké se více hodí na zimu? Vše si řekneme.

Voskování auta před zimou – vyplatí se?

Nejdříve je ale třeba zmínit, proč je voskování auta před zimou vůbec dobré. Vosk se stará nejen o to, aby naše vozy fantasticky vypadaly, také je chrání. Pomáhá držet typické zimní kontaminanty, jako je posypová sůl a další chemie, dál od samotného laku. Kdybychom lak nechránili voskem, sůl, chemie a další špína se do „odhaleného“ laku doslova zažere. Navíc pokud na začátku zimy necháte vůz navoskovat, je snazší ho dostat na jaře zase do kondice. Dekontaminace, kterou po zimě doporučujeme provádět, je účinnější.

Voskování karoserie před zimou ochrání váš vůz

Karnaubský vs. syntetický vosk – který aplikovat před zimou?

Karnaubský vosk je takový přírodní poklad. Po jeho aplikaci se auto leskne jako zrcadlo a barvy dostanou doslova novou hloubku. Také obsahuje kvalitní UV blokátory, které lak chrání před slunečními paprsky. Účinek poznáte zpravidla ještě tři měsíce po aplikaci.

Kromě přírodního karnaubského vosku ale na vozy v našem detailingovém centru aplikujeme i syntetický vosk SOFT99. I ten se stará o skvělý vzhled vozu a obsahuje UV blokátory. Na karoserii ošetřené voskem také neulpívá tolik nečistot a údržba vozu jde skoro sama. Aktivní životnost syntetického vosku na karoserii je 6 měsíců.

A teď to přijde – který je lepší? Proč si nevybereme a nesoustředíme se pouze na voskování jedním z nich? Ono to není až tak jednoduché. Samozřejmě pokud zajedete do našeho detailingového centra, naši detaileři vám doporučí péči přesně na míru, ale něco si řekneme i tady.

Proč se na zimu voskuje syntetickým voskem?

To, jaký vosk na karoserii vozu aplikovat, se odvíjí i od ročního období. Obecně se přírodní karnaubský vosk doporučuje v letních měsících a syntetický vosk v zimě. Důvodem je především aktivní životnost. Karnaubský vosk tuhé zimy hůře snáší. Pokud nechcete jezdit na voskování několikrát za zimu, vyplatí se voskování syntetické. Dalším důvodem je i odolnost. Syntetické vosky jsou mnohem odolnější vůči chemikáliím, kterými se v zimě ošetřují vozovky.

Máte v otázce voskování jasno? To je dobře. Přijeďte k nám do detailingového centra a dopřejte svému vozu extra péči.