fbpx

Na konci minulého měsíce informoval Svaz dovozců automobilů prostřednictvím ČTK o tom, že česká auta jsou třetí nejstarší v Evropě. Českým vozům je v průměru 16 let. To je o 2,2 roku více než před deseti lety. Český vozový park stárne a do budoucna to nevypadá lépe. Stárnutí vozového parku je strašákem i odpůrců legislativy „nulových emisí“ – o plánovaných změnách jsme vám psali už dříve v článku „Nulové emise už v roce 2035! Co čeká řidiče?

Elektrické auto - detailingzavas.czI staré auto může vypadat k světu – jak na to?

Aktuálně se na stárnutí českého vozového parku podepisuje zejména to, že si Češi raději koupí ojeté auto ze zahraničí než nové auto z českých autosalonů. Pro zajímavost – v roce 2022 byla více než polovina aut (52,61 %) dovezených ze zahraničí starší než 10 let, 23,77 % byla dokonce starší 15 let. To odborníci neradi vidí – bojí se nižší bezpečnosti. My si kromě bezpečnosti jízdy, která je vždy na prvním místě, zakládáme i na tom, aby každé auto, které opouští bránu našeho detailingového centra i fantasticky vypadalo – a je jedno, jestli je zbrusu nové nebo starší. Naši detaileři mají v rukávu pár tipů, které i u staršího vozu zajistí, aby bylo v top kondici!

Pravidelně ruční čištění auta – pro skvělý vzhled, zdravé prostředí v interiéru i dobrý pocit

Pokud chcete, aby i starší vůz vypadal, jako by právě sjel z výrobní linky, je potřeba se o něj starat – pravidelně a důkladně. Kyselé deště, bahno, ptačí trus, ulpělý hmyz, prach… v našem okolí je tolik věcí, které vašemu autu nedělají dobře. Mytí zvenku ale nestačí. Abyste se ve svém autě dobře cítili a zbavili se alergenů, bakterií, prachu, případně sporů plísní a dalších „lahůdek“, je nutné pravidelné čištění interiéru. Pravidelné ruční mytí auta – a to jak zvenku, tak zevnitř – prodlužuje životnost vozu, udržuje jeho hodnotu, stará se o to, aby i po letech vypadalo skvěle, a mimo jiné přispívá i k tomu, abyste měli z jízdy ten nejlepší pocit. Pro ty, co nemají čas / chuť / know-how / dostatek prostoru je tady naše detailingové centrum – vaše auto dáme do pucu.

Ruční mytí interiéru - detailingzavas.cz Ruční mytí auta - detailingzavas.cz

Keramická ochrana nejen pro „lesk jako blesk“

Keramická ochrana laku - detailingzavas.cz„Keramika“ není jen pro nová auta. Naopak prospěje i staršímu vozu, u kterého chcete, aby s vámi vydrželo na silnici co nejdéle. Keramická ochrana chrání lak vašeho auta před škrábanci, nečistotami a nejrůznějšími rozmary počasí. Zvyšuje totiž mechanickou odolnost laku – ale pozor! Keramikou, alespoň u nás, nechráníme jen karoserii, ale i disky kol a světlomety. Proč je keramika za nás „must-have“? Díky keramické ochraně bude váš vůz chráněn před oděrem, ale i před UV zářením. Vy oceníte, že se bude snadno udržovat. Keramický povlak se postará o „efekt stékajících kapek“. Možná jsme sami proti sobě, ale s keramickou ochranou se o běžné mytí exteriéru vozu postaráte v pohodě doma sami. Půjde vám to jedna báseň. Keramika také zvýrazní lesk laku. A navíc na autě dlouho vydrží – až 24 měsíců.

Keramika pneumatik - detailingzavas.czKeramická ochrana zvyšuje i bezpečnost jízdy. Zmínili jsme, že se postaráme i o ochranu vašich kol. Keramickou ochranu totiž aplikujeme i na pneumatiky a disky – prodlužujeme tak jejich životnost a zvyšujeme odolnost. Kola v kondici jsou pro bezpečnost klíčová. Opotřebované pneumatiky nemají na silnici zkrátka takový výkon. Konkrétně? Pneumatiky, které už pamatují lepší časy, mohou mít menší přilnavost, prodlužovat délku brzdné dráhy a zhoršovat ovladatelnost vozu ve ztížených podmínkách. Správná údržba, správné zacházení a ideálně právě i keramická ochrana pneumatik prodlouží jejich životnost.

Renovace světlometů umí „vrátit čas“

Renovace světlometů - detailingzavas.cz

Pokud si přivezete starší auto, nemusí být zrovna „v topu“. Ale to asi očekáváte, když víte, že zrovna nepřijelo z výroby, ale jedná se o auto ze „second-handu“. Nejde ale jen o vzhled, jde i o bezpečnost. Proto ze zkušenosti rovnou říkáme – zaměřte se na světlomety. Starší auta často trpí na zoxidované světlomety, což vede nejen k tomu, že vaše auto nemá tak jiskřivý pohled na svět, ale také k tomu, že bude při jízdě za šera a tmy méně svítit. Se zoxidovanými světlomety svítí světlomety vašeho vozu v extrémním případě až o 80 % méně. O bezpečné jízdě si tak můžete nechat jen zdát. Jak „vrátit čas“? K zoxidovaným světlometům se naši detaileři rádi postaví čelem. Renovace světlometu začíná broušením pod vodou. Pak je na pořadu dne vytvoření nového povrchu pomocí tekutých polymerů. Výsledkem jsou světlomety, které září do dálky za každých podmínek.

To by byly tipy od našich detailerů. Koupili jste si ojeté auto a chcete ho dostat do kondice? Nebo máte v garáži už vůz, který s vámi pěkných pár let brázdí silnice. V obou případech se o vaše auto rádi postaráme. Ozvěte se našim specialistům a domluvte svému vozu péči na míru.

Karavanem po Evropě – krok za krokem

Vzít karavan a vyrazit po Evropě – to je sen každého bohémsky založeného cestovatele. Sepsali jsme pro vás článek o tom, co je třeba zařídit před cestou.

Nulové emise už v roce 2035! Co čeká řidiče?

Automobilový svět je v pozoru. Evropský parlament definitivně schválil nulové emise pro nové vozy už od roku 2035. Co to znamená pro řidiče?

Elektronická dálniční známka 2023: Jak ji získat a jak ji kontroluje policie?

Vyrážíte na cesty a čeká vás jízda po dálnici? Nezapomínejte na dálniční známku. Kolik stojí elektronická dálniční známka 2023 a kde si ji koupit?

Sněhové řetězy: Jak s nimi jezdit bezpečně a dodržet pravidla?

Sněhové řetězy se vyplatí mít při zimním cestování vždy připravené v autě. Znáte ale pravidla jejich užívání? Víte, kde je vhodné a kde povinné je nasadit?

Vánoční dárky pro chlapy: Co třeba poukaz na detailing?

Přijdou dříve, než byste čekali – Vánoce! Koledy v supermarketech, reklamy na hračky pro děti...