Free cookie consent management tool by TermsFeed

Nadčasovým vozidlem může být i stará plechovka, která zdobí vaši garáž. Postarší auta mají své kouzlo, ale často nevypadají vzhledově nejlépe, protože mají opotřebené a zašlé plasty. Naštěstí existuje několik triků, jak jim vrátit životnost a vzhled nové káry, aniž byste museli investovat velké částky do renovace.

1. Čištění a dezinfekce

čištění plastů

Prvním krokem k oživení starých plastů, je důkladné čištění a dezinfekce. Používá se mírný čisticí prostředek a jemná houba nebo kartáček, které odstraní nečistoty. Nakonec se aplikuje dezinfekční prostředek, který odstraní bakterie.

2. Ochrana před UV zářením

UV záření, strašák všech povrchů a samozřejmě i plastových. Investicí do kvalitního ochranného prostředku nebo vosku určeného speciálně pro tyto účely, předejdete jeho poškození. Tyto prostředky totiž vytvoří ochrannou vrstvu, která záření nepropustí a vozidlu tak prodloužíte efekt nového automobilu.

3. Použití plastového oživovače

Plastové oživovače jsou produkty navržené k obnově starých a zašlých plastů. Stačí aplikovat oživovač na čistý a suchý povrch a důkladně ho rozetřít. Tím se obnoví jejich barva a lesk a vytvoří se další ochranná vrstva. Což je výhoda především v zimních měsících, kdy na povrch působí nepříznivé povětrnostní vlivy a chemie k ošetření vozovek.

4. Barvení plastů

Pokud jsou plastové části vážně poškozené nebo zbledlé, může být nezbytné je znovu obarvit. Existují speciální barvy určené pro obarvování plastů, které jsou odolné vůči povětrnostním podmínkám, chemii a UV záření. Před aplikací je důležité povrch důkladně vyčistit a případně připravit podklad.

5. Pravidelná údržba

Nezapomínejte na pravidelnou údržbu plastových částí vašeho vozidla. Pravidelné čištění a aplikace ochranných prostředků pomáhá udržovat tyto povrchy v dobrém stavu a prodlužuje jejich životnost.

S trochou péče a správnými produkty můžete oživit staré a zašlé plasty na vašem autě a vrátit mu tak mladistvý vzhled. Důkladná údržba je klíčem k tomu, aby vaše vozidlo vypadalo jako nové i po letech používání, tím se udrží i jeho hodnota.

Zelená karta nově v mobilu i v Evropě! V České republice již nebude potřeba!

Přečtěte si o digitalizaci zelené (bílé) karty. Od příštího roku již nebudou muset mít řidiči při cestě do zahraničí doklad fyzicky u sebe.

Jak efektivně vyčistit okopané sedačky v autě

Přečtěte si tipy a triky, jak vyčistit okopané sedačky ve vašem vozidle. Článek nabízí praktické rady a výhody profesionálního čištění.

Přimrzající těsnění na autě: proč o něj pečovat a jak?

Připravte gumová těsnění u auta na zimu pomocí speciálních prostředků. Jen tak předejdete vzniku škod s nepříjemnými následky.

Jak se zbavit nevzhledných škrábanců pod klikou?

Škrábance na laku pod klikami kazí dojem z auta a bohužel nejde jen o estetiku. Můžete je ale rozleštit nebo se s tím obrátit na nás.

Polétavá rez to dokáže autu pěkně zavařit. Kde se bere a jak se jí zbavit?

Polétavá rez je nenápadný záškodník, kterého nesmíte nechat nabrat na síle. Jakmile se tak totiž stane, máte pořádný problém.

Rakousko: Ráj pro automobilové nadšence

Vezměte svůj vůz na pořádný výlet po rakouských horských cestách a zažijte na vlastní kůži RÁJ pro automobilový nadšence!

Otázka zní: koupit nové auto, nebo ojetinu?

Při nákupu auta je jedním z největších rozhodnutí, zda si pořídit vůz nový nebo ojetý. Obě...

Čištění klimatizace = svěží jarní vánek do vašeho vozu

Necháváte čistit klimatizaci až ve chvíli, kdy nepříjemně zavání? Nebo v okamžiku, kdy už ani...

Českým vozům je v průměru 16 let – jak udržet i staré auto v kondici?

Koupili jste si ojeté auto? Nebo máte starší vůz a chcete, aby ještě pár let vydržel? Máme pro vás profi tipy na to, jak udržet i starší auto v kondici.

Karavanem po Evropě – krok za krokem

Vzít karavan a vyrazit po Evropě – to je sen každého bohémsky založeného cestovatele. Sepsali jsme pro vás článek o tom, co je třeba zařídit před cestou.