Free cookie consent management tool by TermsFeed

 

V běžném životě…

V běžném životě si přejete hlavně to, aby všechno tak nějak bez výkyvů fungovalo. Preferujete klid bez zbytečných výkyvů a zádrhelů. Když ale sednete za volant, víme, že se měníte v opravdové zvíře, které touží po dobrodružství. Nechcete jen nudně přejíždět z místa A do místa B. Pokud také potřebujete opustit každodenní stereotyp a probudit v sobě toho volně smýšlejícího muže, kterého zajímají hlavně koně pod kapotou a vařící se krev v žilách, vydejte se s námi na výlet.

Co je nutné, to je nutné

Vedle nekonečného počtu sjezdových tratí má Rakousko naštěstí i skvěle rozvinutou dálniční a silniční síť. Rakouské dálnice ale nejsou, na rozdíl od německých, zadarmo. Je tedy nutné si před nájezdem na dálnici koupit a “na čelní sklo nalepit” rakouskou známku. Je pravda, že se do celé řady rakouských středisek při cestě z Německa dá za cenu minimální zajížďky dojet i bez známky, ale… 10denní vás vyjde v současnosti na 9,90 eur, za to jízda po dálnici bez platné „viněty“ vás může vyjít opravdu draho. V případě, že se to rozhodnete risknout a máte v plánu se pohybovat po placené komunikaci bez známky, pokuta je na místě kolem od 150 eur a musíte si známku neprodleně koupit. Když to celé spadne do správního řízení pak vás může také čekat pokuta od 300 do 3500 eur. To jen tak na úvod. I když máte v plánu v sobě probudit zvíře, je nutné dodržovat při tom předpisy. Známku si můžete pořídit online tady.

To jsou panoramata!

Jestli jste někdy jeli do Rakouska autem, předpokládáme, že to bylo v zimě… a to hlavně za účelem návštěvy některé ze známých sjezdovek. Horský cesty nás budou zajímat i dneska, ale hlavně ty, které podnikneme za letního počasí. Na vysokohorských cestách vás totiž čeká nejen skvělý adrenalinový zážitek a upevnění vztahu s vaším autem, ale také krásné výhledy a nádherná příroda všude kolem. Taky se budete moci vykoupat v některém z horských jezer. Víte ale, co je nejdůležitější? Do těhle průsmyků je potřeba vyrazit s autem, které se na to hodí. A hlavně má v seřízené a funkční brzdy! Brzdit budete totiž často. Zajeďte si tedy před výletem raději na servisní prohlídku.

Jezero Attersee…

… a panoramatická vysokohorská silnice průsmykem na Postalm je většinou to první, co vás na cestě čeká, pokud pojedete z ČR směrem přes Pasov a Vöcklabruck. Nebudem si nic nalhávat, tenhle průsmyk i nás zkušené řidiče překvapil svou náročností. Pokud ale máte rádi strmé a úzké cesty, na kterých si asfalt umí místy pěkně pohrát s autem, budete nadšení! A až vyjedete nahoru, čeká vás dokonalý výhled. A pláně pokryté stády krav a prohánějící mi koňmi.
Pozor na to, vjezd do průsmyku je placený. Podle posledních informací je cena za osobní auto stanovena na 16 eur. Pro více informací navštivte oficiální stránky. Jedete na více dnů a chcete tady přespat? Ubytování v blízkosti zamluvíte tady.

Grossglockner, nejvyšší hora Rakouska

Grossglockner

Co si budeme povídat, tohle místo je jedním slovem RÁJ. Až vyjedete nahoru, nejspíš vám spadne brada a nepůjde nahodit zpět. U ledovce Pasterze si můžete dát pauzu a pořádně si okolí prohlédnout. Na kole tuhle trasu rozhodně nezkoušejte. I autu dá tato pěkně klikatá cesta – pěkně zabrat. Na 48 kilometrech zdoláte desítky zatáček se stoupáním až 14 %. Pozor, i tady je průjezd zpoplatněn mýtným pro osobní auta 37 eur/den. Taxu můžete zaplatit online nebo přímo na mýtné bráně.

Nockalmstrasse a průsmyk Eisentalhöhe

Těžko srovnávat silnice mezi sebou, ale tato… ta je doslova neuvěřitelná. Jsou tu snad všechny zatáčky, které najdete v oficiálním kalendáři tratí F1. Zatáčky na sebe navazují tak, že to někdy nedává smysl. Asfalt je udržován, žádné díry, prostě parádní kvalita. Jestli se chcete projet jako pán, tak tady. Výhledy do zatáček jsou přehledné a nic tedy nebrání tomu, dát si cestu pěkně svižně. I tady se platí, podle posledních informací 12 eur za osobní auto, ale raději si aktuální cenu vždy ověřte, než vyrazíte.

Passo di Giau – Itálie

Na skok v Itálii. Jak se říká – to nejlepší na konec. Ohromující zážitek, který se nedá popsat slovy. Kousek od rakouských hranic najdete tento skvost. Nebudeme si lhát, pokud jsou vaše brzdy stále funkční, tak po tomto průsmyku už nejspíš nebudou. Dokonce se to pod kapotou může začít trochu vařit a bude potřeba chladit. Jasně že dávejte pozor na bezpečnost, ale pokud jste tak trochu střelec, projeďte si to pěkně po svém a nebojte se na to šlápnout. Za výkony na této trase by se nemusel stydět ani rally jezdec. V Itálii je výhoda – tady se silnice neplatí a místní carabinieri na Vás mávají, ať ještě přidáte. Pokud se budete chtít v blízkosti ubytovat, podívejte se tady.

No a pro zatím je toto konec výletu. Kdyby vás zajímala třeba parta, která pořádá pěkné roadtripy v tomto stylu, podívejte se na https://www.driveandadventures.cz/.

Pokud cestu pro pravé muže a milovníky aut zkusíte i vy, dejte nám vědět své postřehy.

Podívejte se na další blogové články

Detailing interiéru: Čištění a ochrana kožených a textilních povrchů

Dejte interiéru vašeho vozu správnou péči! Čištění a ochrana kožených a textilních povrchů vyžaduje speciální údržbu.

Letní údržba auta: Co byste neměli zanedbat

Připravte svůj vůz na letní sezónu! Zjistěte, jak správně udržovat auto v létě, od kontroly chladicího systému, po ošetření laku.

Jak oživit staré a zašlé plasty na autě?

Jak oživit staré a zašlé plasty na autě? Existuje několik technik, jak udržet váš vůz stále jako nový. Přečtěte si náš nový článek!

Zelená karta nově v mobilu i v Evropě! V České republice již nebude potřeba!

Přečtěte si o digitalizaci zelené (bílé) karty. Od příštího roku již nebudou muset mít řidiči při cestě do zahraničí doklad fyzicky u sebe.

Jak efektivně vyčistit okopané sedačky v autě

Přečtěte si tipy a triky, jak vyčistit okopané sedačky ve vašem vozidle. Článek nabízí praktické rady a výhody profesionálního čištění.

Přimrzající těsnění na autě: proč o něj pečovat a jak?

Připravte gumová těsnění u auta na zimu pomocí speciálních prostředků. Jen tak předejdete vzniku škod s nepříjemnými následky.

Jak se zbavit nevzhledných škrábanců pod klikou?

Škrábance na laku pod klikami kazí dojem z auta a bohužel nejde jen o estetiku. Můžete je ale rozleštit nebo se s tím obrátit na nás.

Polétavá rez to dokáže autu pěkně zavařit. Kde se bere a jak se jí zbavit?

Polétavá rez je nenápadný záškodník, kterého nesmíte nechat nabrat na síle. Jakmile se tak totiž stane, máte pořádný problém.

Otázka zní: koupit nové auto, nebo ojetinu?

Při nákupu auta je jedním z největších rozhodnutí, zda si pořídit vůz nový nebo ojetý. Obě...

Čištění klimatizace = svěží jarní vánek do vašeho vozu

Necháváte čistit klimatizaci až ve chvíli, kdy nepříjemně zavání? Nebo v okamžiku, kdy už ani...

Podívejte se na naše projekty!

Hyundai i30

Čištění interiéru a mytí exteriéru Hyundai i30Potřebujete profesionálně vyčistit svůj vůz?...

Mazda MX5

Dekontaminace laku pro VW CADDYNaše poslední zakázka byla pro majitele Mazdy MX5, který si přál,...

Volkswagen CADDY

Dekontaminace laku pro VW CADDYU nás na detailingu víme, že každý vůz si zaslouží tu nejlepší...

Audi Q4 e-tron

Ochrana karoserie a skel Audi Q4Profesionální leštění karoserie a nano ochrana skel pomocí nové...

Honda Accord

Čištění interiéru vozu značky HondaPravidelné čištění interiéru vozidla je důležitou součástí...

Ford Focus

Čištění interiéru vozu Ford FocusČištění interiéru osobních vozidel je komplexní proces, pod který...

Volvo XC40

Revitalizace vozu Volvo XC40: Čištění zanedbaného interiéruKdyž čištění interiéru, tak pořádné....

Škoda Fabia

Dokonalé odstranění polepů a výsledné blýskání: Ruční mytí aut pro firemní vozidlaPolep na autě je...

Chevrolet Camaro

Kompletní péče o interiér a keramická ochrana laku auta Chevrolet Camaro Když jsme uviděli...

Porsche Taycan Turbo

Leštění a renovace laku s keramickou ochranou pro Porsche TaycanNedávno k nám s PORSCHE Taycan 4S...

Kontakty

Zavolejte nebo napište

  +420 607 668 008

 chceme@detailingzavas.cz

Přijeďte se na nás podívat

 Domažlická 1135/119, 318 00 Plzeň

Nebo se nám ozvěte přes tento formulář